Домівка > Моя Україна, політика > Хочеться, щоб в Донбасі й Криму люди жили спокійно й щасливо

Хочеться, щоб в Донбасі й Криму люди жили спокійно й щасливо

До сих пір вголос про те, чим є а чим не є Україна та українці говорити жителі східної та південної Україні. На Заході боролися за єдність України. Андрі́й Лю́бка (1987) поет, перекладач і есеїст у своїй статті порушує то західне табу. Пише, що Донбас і Крим ніколи не були і не будуть українськими  в тому сенсі, як це розуміється в Галичині чи на Волині.

– Хочеться, щоб в Донбасі й Криму люди жили спокійно й щасливо. А особливо не хочеться їм у цьому заважати своєю нав’язливою присутністю – пише Любка з точки зору Всходу на kontrakty.ua.

– Безумовно, густина населення на Донбасі дозволяє мати карт-бланш на всіх електоральних перегонах, але в чому ж завинила інша (і значно більша) частина України, яка через це також має жити в постсовєтській совковій реальності? – питає Любка з точки зору Заходу  і Центру.

Любка вихід бачить з зміні політичної системи і переході від унітарного до федераційного устрію.
Ідея Любки має декілька недоліків. По перше федераційний устрій не вирішить проблем пов’язаних з демократією чи вступом в НАТО.

Друга річ. В даний час найбільшими прихилниками України такої яка вона є не є жителі Заходу чи Центру, але олігархи. Незалежно від того, звідки вони беруться.

Проблема України в тому, що її обєднують тільки кордони встановлені через неіснуючу вже державу.  Українці не існують як політична нація. Але так було і з американцями після Громадянської війни. Справді в тому часі в Америці жили побіч себе дві американські нації. То, що сьогодні є одна американська нація, то результат між іншому того, що американці з Півдня і Півночі говорили на одній мові.

Ціла статя: читай тут.
Ким є Андрій Любка: читайте тут

Advertisements
  1. Коментарів ще немає.
  1. No trackbacks yet.

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: