Домівка > Моя Україна, медія, політика > Адам Міхнік пише до Януковича про Юлію Тимошенко

Адам Міхнік пише до Януковича про Юлію Тимошенко

Від імені ”Ґазети Виборчої” приєднуюся до численних закликів звільнити Юлію Тимошенко та інших українських політичних в’язнів.


Президент Янукович наразив незалежну Україну на компроментацію. Неважко було передбачити, що ув’язнення Юлії Тимошенко та знущання над нею наштовхнеться на різку критику з боку держав демократичного Заходу.

Політик, який руйнує імідж власної країни в очах світу і, всупереч волі значної частини власного народу, у політичних суперечках замість сили аргументу використовує аргумент сили, копає собі політичну могилу. Більше того, він кривдить власний народ. Український народ цього не заслуговує.

Громадська думка демократичних країн, після неодноразових дипломатичних кроків, відреагувала правильно. Вона виразно для президента Януковича та всього світу засудила ув’язнення Юлії Тимошенко та інших лідерів української демократії.

Ми, поляки, добре розуміємо президента ФРН Йоахіма Гаука, який не хоче подати руку президентові Януковичу, що знущається над лідеркою великої опозиційної партії.

Ми усвідомлюємо, що ситуація Польщі, співорганізатора чемпіонату Євро-2012 та сусіда України, інакша. Польська держава не може закликати до бойкоту та брати в ньому участь. Тому особливого значення набуває голос польського громадянського суспільства.

Українці повинні почути, що Польща на боці української свободи, а не на боці тих, які цю свободу потоптали.

Цього вимагає польська традиція, польська гідність та польські державні інтереси.

Закликаємо президента Януковича звільнити Юлію Тимошенко.

Адам Міхнік (Adam Michnik) то польський громадський діяч, дисидент, журналіст i один із найбільш активних представників політичної опозиції 1968-1989 років. В 1968 році заарештований і засуджений до3 років тюремного ув’язнення. Інтернований після введення воєнного стану в грудні 1981 р. Перебував в ув’язненні до 1984 року. В 1985 році заарештований знову, засуджений на три роки в’язниці.

У 1989 році створив щоденну «Газету Виборчу», сьогодні наибільшу газету у Полщі.

Міхнік є прихильником польсько-українського поєднаня. У 2007 р. нагороджений Орденом князя Ярослава Мудрого ІІІ ступеня. Є почесним професором Києво-Могилянської академії.

Українською мовою видано одну з його книжок:   ” У пошуках свободи.  Есеї про історію та політику” (Дух і літера, 2009).

Advertisements
  1. Коментарів ще немає.
  1. No trackbacks yet.

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: