Домівка > Моя Україна > Звернення Богдана Гориня

Звернення Богдана Гориня

До всіх українців доброї волі

Тривожна ситуація, яка склалася нині в Україні, змушує мене звернутися з проханням до кожного, кому не байдужа доля України, задуматися над тим, що нині відбувається у нашій державі. Великим благом для кожної людини і для всього народу є дана Богом здатність порівнювати. На основі порівняння будується кожен вибір. Без порівняння вибір — це звичайне жеребкування, покладання відповідальності за долю на сліпий випадок. Порівняння освітлює нашу історію, допомагає оцінити обставини, в яких опинився народ.
Звернемося до прикладів. Подивімося на світлини 1988 року. Бачимо як на велелюдних мітингах люди тримають портрети генсека СРСР Горбачова. Новий кремлівський керівник не був і не міг бути месією для України, але після осоружного Брежнєва, з яким пов’язано три репресивних хвилі в Україні — 1965—1967, 1972—1973, 1976—1981 — Горбачов давав надії, що при ньому це не повториться. Він був інший, ніж Брежнєв.
Порівняння в складних історичних ситуаціях завжди допомагали українцям зробити правильний вибір. Коли в листопаді 1999 на арені постала двійка Кучма – Симоненко, то як і нині, з’явилися заклики не йти на вибори. Задумаймось, де була б нині наша країна, керована Симоненком і його комуністичною свитою? Перейняті долею України виборці зробили правильний вибір. Кучма не був для України подарунком і все ж це не Симоненко з його червоним словоблудством.
Не було такої складності з вибором, коли на арені появилася нова пара: Ющенко і Янукович. З іменем останнього асоціювалося зло, яке втілює він та його команда в особі Україно-ненависників Табачника, Колесніченка, Левченка — цей список можна б многократ збільшити. Мудрий народ зорієнтувався, хто є хто. П’ять років Президентом України був В. Ющенко. Сьогодні до колишнього Президента і його команди багато запитань. Але час не стоїть на місці. Історія знову відкрила перед нами завісу і на сцені нова пара: Тимошенко і Янукович. Тепер збанкрутілі політики та продажні політтехнологи намагаються нав’язати людям думку, що Тимошенко і Янукович — одне і теж. Це, очевидно, безсоромне лукавство. Не буває в світі людської тотожності, особливо в інтелектуальному, духовному вимірі.
Як можна стверджувати, що Тимошенко і Янукович – одне й те саме? Хіба одне й те саме – дві «ходки» на «зону» за кримінал і кучмівські репресії проти Юлі під час акції «Україна без Кучми»? Хіба можна ототожнювати кандидата економічних наук, економіста-кібернетика з Проффесором липової академії?
Тимошенко і Янукович – це два різні полюси. Тимошенко — полюс державницьких, національних інтересів, тоді як Янукович — полюс антинаціональної спрямованості. Десятки разів Янукович бив себе перед камерами в груди, як він домагатиметься запровадження в Україні другої державної мови, політико-економічної інтеграції з Росією, тоді як Тимошенко впевнено й послідовно відстоює принцип єдиної державної мови та європейське майбутнє України.
Янукович — вайлуватий тугодум, Тимошенкко — політик, бистрий на думку, на народження нових ідей. Вона здатна виправляти помилки і вчитися на них. В усіх випадках у неї блискавична реакція. Ця риса характеру зближує її з видатною історичною постаттю — Вячеславом Чорноволом — таким же імпульсивним, таким же, як і вона, невтомним у праці.
Упродовж останніх років всі зусилля її суперників були спрямовані на те, щоб Юля „загнулася”, не витримала вантажу проблем, що звалився на її плечі. Працювала вона під нещадною критикою з усіх боків. І витримала! Ота здатність нести ношу понад силу, тримати планку понад міру — свідчення великої сили і великого, даного Богом таланту. Тільки такому непересічному політику до снаги справитись з президентськими обов’язками, послідовно відстоювати інтереси України на міжнародній арені, дбати про територіальну цілісність держави!
Дорогі українці! Думати — означає аналізувати й порівнювати. У складний для України час не маємо права бути безсторонніми, пасивними спостерігачами. Совість загризе кожного з нас, хто своєю неучастю у голосуванні дасть зелене світло для перемоги в Україні злих сил в особі Януковича і його команди.
Я вірю, що кожен український виборець-державник прийде на виборчу дільницю 7 лютого і проголосує у другому турі нинішніх, вкрай відповідальних виборів, за єдиного кандидата, з яким Україна має майбутнє – за Юлію Тимошенко!
Богдан ГОРИНЬ,
колишній дисидент,
член Національної спілки письменників та
Національної спілки художників України,
член Політради НРУ

Київ, 21.01.2010 р.

Advertisements
Категорії:Моя Україна Позначки:
  1. Коментарів ще немає.
  1. No trackbacks yet.

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: